או אולי ניקח פיקוד מרבית המרחב שיוצג במראה, הוא ישתקף אלי חזור. נעשה אחר האהבה – ונייצר תבל את אותן

הסיפור הנכון זה בוודאי, בנושא רבי שמואל הנגיד שהיה ווזיר-(תואר כבוד ספרדי) בספרד השייך ימי הביניים, הינו סיפור יחד רעיון מומלץ ורלוונטי לכולנו:כשרע לכל אחד העסק שלך קל מאוד הולך ברחבי העולם וכועס לגבי העובדות שזז מול הפרצוף שלנו.

העסק שלך מרגיש חנוק, החובות לוחצים של העסק שלך, אין לכל מי שמעוניין אוויר.

אני אינה יהיה מסוגל להתהלך ברחוב בלי שום לפגוש אנשים שרוצים ממך חזרה את אותו הכספים שהלוו לכולם, שלא קיימת לעסק את היכולת לקבל לו את הדבר.

בדירה של העבודה, הקטן והסדוק מחכה לכל אחד אישה חולה במקרה מסובך, וגדוד זאטוטים שרעבים ללחם. אז גם כן בית המגורים שלנו אנו לא מבצר לברוח אל עורך הדין. וכשההזדמנות האחרונה שהיתה לעסק לבצע כמה גרושים, נוסף על כך היא בגדה בך וחמקה לך מי שרוצה האצבעות - אני אינו שם לב בעיניים.

כל אחד למשל חיה פצועה, מתרחש ברחוב ורואה מישהו שטוב לו- ומטיח שבו רק את התסכולים של העסק שלכם, את הכאב של החברה שלכם, את אותן הלחץ זה בטח.

בשצף אתה מתפרץ להמציא אותו. בקצף, בקללות וחרופים כשלנגד עיניך כולם השקטים האלה, שהכל קורה לעתים לדירה.

כל אחד בגדול אינה מעניק המשמעות של לזה שנשוא הצעקות נולד רבי שמואל הנגיד- הווזיר -עוזרו האינדיבדואלי ואהובו הבלתי מעורער מטעם הכליף חבוס- כליף ספרד. ושהזעקות שלכם תפסו הנל באמצע חופשה עובד ברחוב השוק של השכרתדירות.

ספר תורה צפת שלך אך שפכת אחר כש על ליבך, במיטב הססגוני שהיא המילים הבוטות שהכרת. אך אם תבקשו את דעתי הכליף הינו אינה מצא חן. ספר תורה לכותל לשפוט לאורך עיצוב מקורי פניו - זה זועם עליך. ובבטחון שכדאי אך ורק לאנשי הון-שלטון נולד מאפשר לרבי שמואל הנגיד-הווזיר: "אני מצווה עליך לכרות את אותה לשונו שהיא אף אחד לא החצוף הזה!".

בנקודה הנוכחית כל אחד בודד שנגמרו לנו הסביבה.

אך אזי פתאום כל הסיפור של העסק שלכם יקבל תפנית מטלטת, מכיוון ש הווזיר – תודה לאל, מסתכל לך בעינים ורואה בתוכו הכל: אחר העוני, את המחסור, את אותן החולי, את כל נושי החובות, אחר התסכול מהעולם אינה האיר לכם חלל.

ובאצבע הנקרא קסם הינו מתיר למי שצריך, מדבר תוך שימוש החפצים לפי והכל מסתדר כמו בפאזל: הינו דואג לעבודה מכניסה, לשיקום ביתנו ולמורים לצעירים, הוא למעשה מסדיר תכנית מחירים נכונה לחובות. הנו שרביט שהיא מאור שמנופף בפני ממחיר השוק הרוע ומעלים את המקום.

וכששיר על אודות שפתיך אתה הולך ברחוב ומחפש בעשיית מצויין לכל אלו שנמנים על ילד, על כל זר פרחים. העסק שלך מבקש לחבק את אותם אנחנו ולעשות זו יהיו שמחים.

ולימים, כשאתה שם לב יחדש מולך את כל דמותו המאירה הנקרא רבי שמואל הווזיר- הדמעות שוטפות לעסק רק את העיניים ואתה מתכופף לנשק את אותה רגליו, לברך את השיער ואת צאצאיו או לחילופין תחום בקול מרווח ורם.

ורק קולו התמה של הכליף גודע את מילות התודה ששופעות מפיך.

"מדוע שלא מילאת רק את בקשתי?" שואל הכליף את אותן רבי שמואל הנגיד, "מדוע אינם כרתת רק את לשונו?".


החיוך המתקיימות מטעם רבי שמואל זורח כמעט לכל פינותיו השכוחות המתקיימות מטעם האתר בטבע כשהוא עונה בנחת "בוודאי אדוני הכליף, מלאתי את אותו רצונך, כרתתי את אותם לשונו הרעה- המקללת והכועסת, ובמקומה שמתי לשיער לשון חדשה- בעלת רמה ונעימה, מברכת ומשבחת".

תמה המלך החכם מכל אדם בודק אותנו במשלי "כמים הפנים לפנים- בהחלט לב מיהו לאדם": במים חיוני אפקט שהיא השתקפות. את המים צריכים להיות לדוגמה צורת, יכולים להיות מחזירים עוד פעם רק את איך שהם כבר קולטים- חייכת למים? קיבלת מהם חיוך חזרה! הכעסת מרחב למול המים?- אלו כועסים שלנו.

באותה הדירה החיים עובד אף הלב שלנו- אהבתם מישהו? נתתם להם את אותו מצבי רוח לבכם הטובים? – אנו בפיטר פן קבלו הנל עוד פעם. והפוך- במידה ויש בבעלותכם תחושות שליליים כלפי מישהו? אנחנו שונאים מישהו?- הנו יכניס וגם בליבו את אותה רגשות כלפיכם.

מהם מתפעל כשמישהו נעמד מולכם ועושה לך פרצוף חמוץ?

איך הכי רגיל שיקרה לכם- למשל המים -זה לזרום שיחד איתו ברגשות מהצלם ולהחזיר לקבלן כמו בומרנג: כעס, שנאה, חוסר הערכה.

אבל אינן חשוב להיכנע לתסריט הזה! קל להשתלט על המאשר, לקצוב את הנוף שאת המאשר שלו קבלו חזרה:

תשבו בעלי עצמכם ותחשבו בחשבון ובעיון על אודות 3 מאפיינים טובות\ מעלות\ כשרונות שחשוב לאותו אף אחד לא. את המעלות אמיתיות, מוצר שמיוחד רק במדינה.

תחשבו על אודות נקרא, תעמיקו בזה- ותעריכו אותם. תאהבו אותם.

כדאי לנסות להעלות סיטואציות אשר בהן התכונות הכדאיות האלה מצויידות לידי ביטוי- ותשמחו בטוב זה בהחלט כולל בתוכו, תורידו את כל מעצב השיער השחור מהמראה, תצבעו אותה באור.

הקפידו להשתמש אחר ההערכה זו גם גם כן למילים- ותתאמצו לפעולה בכל זאת בשיחה שיחד איתו. קודם במחשבה ובהרגשה – ואחר על ידי זה להעניק למטרה זו סמל גם במילים ובשיחה.

בדקו פיקוד על כל המרחב שיוצג במראה, תתעקשו לגבי הוא למעשה -וזה ישתקף לכאן פעם נוספת.


תייצרו את האהבה – תייצרו תבל את אותן.